Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimo kapos

Breketų sistemos nėra vienintėlė išeitis norint turėti tiesius dantis ir taisyklingą sąkandį. Dantų tiesinimas gali vykti pakankamai komfortiškomis, lengvomis, vos pastebimomis permatomomis kapomis. Didžiausias jų privalumas –  valgio ir dantų valymo metu jas galima išsiimti.

Tam, kad dantys tiesintųsi, kapos turi būti nešiojamos visą parą. Optimalus nešiojimo laikas 22 valandos. Įprastai kapų rinkiniai keičiami kas 14 dienų, jei gydytojas nenurodė kitaip. Senas kapas rekomenduojame dėti į maišelį, užrašyti įdėjimo datą ir atsinešti į artimiausią vizitą pas gydantį gydytoją. Pradėjus naudoti naują kapų rinkinį, galimas dantų jautrumas ir maudimas.

Visada nuiminėkite kapas pirmiausia nuo galinių krūminių dantų iš burnos pusės, o užsidėkite nuo priekinių dantų, užsidedant nekąskite, nes gali lūžti. Užsidėjus kapas įsitikinkite, kad jos gerai uždėtos ir prispaustos ant dantų.
Pradėjus gydymą, plombuoti dantų nerekomenduojama, nes kapos gali nebetikti. Neatidėliotinais terapinio gydymo atvejais reikėtų informuoti ortodontinį gydymą atliekantį gydytoją.
Būtina nuolat sekti, ar nėra nukritusių sagučių (angl. attachment) nuo danties. Jeigu ant kapų yra padaryti iškilimai sagutėms – jos turi būti ir ant danties. Jeigu pastebėjote nukritusią sagutę – kreipkitės į gydytoją nedelsiant.

Play Video

Mityba gydymo metu

Su kapomis draudžiama valgyti. Galima gerti tik vėsų vandenį.
Naudojant kapas – nekramtykite kramtomos gumos.
Negalima gerti karštų gėrimų ir plauti kapų po karštu vandeniu, nes jos gali pakeisti savo formą.
Nepatartina rūkyti esant su kapomis, nes jos gali pakeisti spalvą ir elastingumą.

Burnos priežiūra

Dantis kaip ir įprastai valykite dantų šepetėliu su pasta, naudokite tarpdančių siūlą.
Po valgių ir užkandžiavimų patartina dantis išsivalyti dantų šepetėliu su pasta, jei nėra galimybės – naudoti kramtomąją gumą, praskalauti vandeniu ar skalavimo skysčiu.
Kapų priežiūrai naudokite šepetėlį ir dantų pastą, neturinčią abrazyvių medžiagų tokių kaip: aliuminio oksidas, kalcio karbonatas, kalcio fosfatas (šių medžiagų yra balinamojoje dantų pastoje). Plaukite po tekančiu drungnu arba šaltu vandeniu.

Kai kurių kapų kraštai dėl gamybos proceso gali būti šiurkštūs, tokiu atveju naudokite ortodontinį vašką arba padilinkite kapos kraštą su minkšta dilde.
Nedėkite kapų į kišenę ar ant stalo – jos gali lengvai pasimesti ar sulūžti. Laikykite specialioje dėžutėje, saugokite nuo naminių gyvūnų.