Dantų balinimas

Tikriausiai nėra nė vieno žmogaus Pasaulyje, kuris nenorėtų turėti sveikos bei gražios šypsenos. Todėl nenuostabu, kad pastaruoju metu dantų balinimas vis labiau populiarėja. Ilgainiui danties spalva kinta dėl įvairių priežasčių, visų pirma – amžiaus. Taip pat dėl traumų, nekokybiškai plombuotų danties kanalų; kai kurių antibiotikų, dažančių maisto produktų (kavos, raudono vyno, tabako, kolos ir pan,) vartojimo, paveldimumo, per gausaus fluoro kiekio, uždegimų ir t.t.

Dantys sudaryti iš trijų pagrindinių sluoksnių: emalio, dentino ir cemento. Burnos ertmėje kyšantį emalį (danties vainiką) labiausiai ir žaloja pastarieji veiksniai. Jis sudarytas iš tampriai tarpusavyje susiglaudusių neorganinių prizmių, tarp kurių yra mikrotarpeliai užpildyti organinėmis medžiagomis, į kurias būtent ir patenka dažikliai.

Jei dantų balinimas atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų, dantų balinimo procedūra nėra kenksminga. Dantų balinimo geliai yra saugūs, veiksmingi ir ilgalaikiai. Medžiagoms yra suteikti kokybės sertifikatai CE, ISO.

Dantų balinimui dažniausiai yra naudojamas vandenilio peroksidas, karbamido peroksidas, kurie balinimo procedūros metu skyla į vandenį ir aktyvųjį deguonį. Pastarasis oksiduodamas pigmentinius stambiamolekulinius junginius – dėmes, jas skaido į smulkiamolekulinius bespalvius junginius, ir dantys bąla.

Tetraciklininių dantų balinimas. Dantų vystymosi metu, maždaug iki 7m., tetraciklinas jungiasi su danties kalciu. Pakinta cheminė emalio – dentino struktūra. Todėl šio tipo pigmentus yra sunkiau pašalinti. Spalvos pokyčiai priklauso nuo gautos antibiotikų dozės, ji svyruoja nuo gelsvos iki juodos spalvos. Nesunkiai pažeisti dantys (gelsvos, morkinės ar rusvos spalvos) yra balinami įprastu būdu, t.y., kapomis, spec. lempomis kabinete ar lazeriu, sunkiau (pilkšvi, melsvi ar net juodi) – dengiami laminatėmis.

balinimo sistema namuose

Klinikoje yra atliekamas dantų balinimas individualiomis balinimo kapomis, bei balinimas kabinete. Jums atvykus į kliniką, gydytojas nuodugniai apžiūri dantis, rekomenduoja procedūras, kurios reikalingos atlikti prieš dantų balinimą. Norint balinti dantis kapomis, nuimami atspaudai nuo viršutinio bei apatinio žandikaulių, siunčiami į dantų technikų laboratoriją, kurioje yra gaminamos individualios kapos. Jos yra skaidrios, lengvos, netrukdo kalbėti, nekrenta. Sekančio vizito metu balinimo kapos yra pamatuojamos, gydytojas odontologas išsamiai paaiškina, parodo kaip jomis naudotis.

Balinimosi kursas trunka 10 – 14 dienų.

  1. Balinimo kapos dėvimos 3-8 val. (priklausomai nuo balinimo sistemos) dienos metu.
  2. Arba naktį, viso miego metu.

Balinimo procedūros metu, po dantų valymo šepetėliu bei tarpdančio siūlu, į balinimo kapas, lūpinius paviršius yra įšvirkščiamas balinimo gelis, ir dedamos ant dantų. Išsiėmus balinimo kapas, burnos ertmę  būtina gausiai išskalauti vandeniu. Kapas išsiplovus – išsausinti.

Balinimo proceso metu gali padidėti dantų jautrumas, todėl gydytojas odontologas rekomenduoja atitinkančias dantų pastas ar jautrumą mažinančius dantų kremus (“AdaDent” klinikoje balinimo kapomis sistema jau iš karto yra sukomplektuota su dantų nujautrinimo geliu). Balinimo kapomis metu yra rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų, gėrimų, citrusinių vaisių, gazuotų gėrimų, tabako gaminių.

Balinimo procedūros efektas labai priklauso nuo danties emalio ir dentino struktūros bei pigmentinių dėmių kilmės.

Iškilus klausimams, BŪTINAI susisiekite su  mumis!

Atsargos priemonės:

  1. Nenaudoti asmenims iki 18m.
  2. Tikrinti balinimo gelio galiojimo laiką.
  3. Balinimo gelį laikyti toliau nuo tiesioginio karščio ir saulės šviesos šaltinių (laikykite balinimo gelį šaldytuve; prieš pradedant balinti, palaikykite balinimo gelį kambario temperatūroje apie 10min.)
  4. Vengti kontakto su akimis.
  5. Nerekomenduojame balinti dantis nėštumo metu.
  6. Nerekomenduojame balinti dantų esant labai jautriems dantims, esant atviram dentinui, gleivinės (dantenų) uždegimui, giliam kariesui.